پرش لینک ها

خرید خانه اقساطی

خرید خانه اقساطی ؛ و مدت زمانی که انتظار دارید در آپارتمان جدید خود بمانید  شاید بزرگترین عامل در تصمیم گیری برای اجاره یا خرید شما باشد . شرکت کیان سازه به عنوان یکی از سایت های فروش اینترنتی املاک ، فروش گسترده و مطمئن ترین فروش های ویژه املاک را توسط شرکت های بزرگ ساختمانی و انبوه سازان توانمند  فراهم نموده است . هدف اصلی شرکت کیان سازه عرضه پروژه های بزرگ و گاملا مقرون به صرفه در موقعیت های بسیار خوب و با تکنولوژی بالا در سراسر کشور می باشد . به همین واسطه خریداران واقعی مسکن می توانند با بررسی اطلاعات جامع و کامل پروژه ها نسبت به خرید بی واسطه با فروشندگان اقدام نمایند و در زمان های مقرر تعیین شده واحد مسکونی مورد نظر خود را تحویل بگیرند . هدف از این امر حذف واسطه های غیرضروری بین فروشندگان و متقاضیان آن در کشورمان می باشد .

خرید خانه اقساطی
خرید خانه اقساطی

مزایا و معایب خانه های قسطی

خرید خانه قسطی با شرایط اقساطی گوناگون ، یکی از راه های خانه دار شدن و سرمایه گذاری کردن می باشد . برای  اقدام خرید به صورت قسطی باید نکات لازم برای عقد قرارداد و شرایط لازم حقوقی را بدانید .

برای اشخاصی که در حال حاضر آمادگی لازم برای خرید مسکن را ندارند ، خرید قسط خانه بسیار جذاب به نظر می رسد  و مورد استقبال آن ها قرار گرفته است . البته باید به این نکته هم توجه داشت که خرید قسطی خانه علاوه بر مزایایی که دارد شامل معایبی هم می باشد .

از مزایای خرید خانه قسطی می توان این گونه توضیح داد ، این روش برای افرادی مناسب است که هزینه کافی برای خرید خانه را ندارند . در این روش می توان خانه مورد نظر خود را با مبلغ کمتری نسبت به شرایط مشابه تهیه نمود . پرداخت اقساط مربوط به خرید خانه با اقساط گوناگون نسبت به پرداخت هزینه به صورت یک جا برای فرد راحت تر می باشد و بعد از گذشت زمانی فرد صاحب خانه می شود . یکی از مهمترین مزایای آن ، نوسان در قیمت ملک می باشد به این صورت که فرد با قیمت پایین تر ملک را خریداری کرده و بعد از گذشت چند سال ارزش ملک آن شخص بسیار بالاتر خواهد رفت .

از معایب خرید خانه قسطی هم ، خرید به صورت پیش فروش می باشد . که ممکن است افراد با مشکلاتی از این قبیل مواجه شوند .

ممکن است فروشنده و خریدار به اختلافاتی از قبیل نوع سند زدن ، تحویل ملک ، مصالح به کار رفته و … برخورد نمایند . به دلیل خرید ملک قبل از تکمیل نشدن آن ممکن است معایب ملک به صور ت کامل مشخص نگردد . از برخی شرایط ساختمان مانند پارکینگ ، مشاعات ، همسایه ها و … نمی توان اطمینان خاطر داشت .

ضمنا ممکن است که مصالح به صورت های مختلف از قرارداد اجرا شوند و یا به دلیل نوسانات بازار در قیمت مصالح ممکن است فرد سازنده آپارتمان را نیمه ساز رها کرده و هیچ گونه مسئولیتی را به گردن نگیرد .و همچنین ممکن است که ملک پیش خرید شده فرد بعد از مدت طولانی آماده شود .

مزایا و معایب خانه های قسطی
مزایا و معایب خانه های قسطی

شرایط خرید قسطی خانه

یکی از روش های خرید قسطی خانه ، خرید از راه وام های بانکی می باشد . ابتدا باید بانکی که شرایط خرید خانه قسطی را  برای متقاضیان فراهم کرده است را پیدا کرد . برای انجام این کار و از شرایط آن این است که بانک قبل از دان وام به متقاضیان ، شرایط و وضع مالی آن ها را مورد بررسی قرار می دهد مدارکی که برای دریافت وام نیاز است عبارتند از  :

  • داشتن اصل و کپی شناسنامه
  • گواهی و ارائه عدم بدهی به بانک های موجود در کشور
  • دارا بودن فیش حقوقی معتبر
  • داشتن گردش حساب در بانک و ارائه پرینت آن
  • اگر شخصی دارای شغا آزاد باشد و کارمند نباشد باید گزارش دقیق از درآمد ماهانه خود ارائه دهد با شماره مالیاتی قابل ارائه

پیش فروش یا پیش خرید چیست ؟

از زمانی که موضوع پیش فروش خانه در بین مردم رواج پیدا کرده همیشه مشکلات واختلافاتی میان فروشنده و خریدار و شرکت پیماکار وجود داشته و بتعث شده که پرونده های زیادی در مراکز قضایی در این خصوص شکل بگیرد .از آنجایی که هنگام فروش خانه باید طرفین قرار داد و ملک به صورت فیزیکی وجود داشته باشند ولی  هنگام پیش خرید خانه ملک مورد نظر هنوز آماده نشده و همین موضوع باعث به وجود آمدن اختلافات بسیار و مشکلات عدیده ای شده است .

پیش فروش یا پیش خرید همانطور که از اسمش مشخص است در لغت به معنی قبل از فروش رساندن و قبل از خرید کردن است و این اصطلاح در بسیاری از معاملات مورد استفاده قرار می گیرد . به طور کلی در زمینه خانه ومسکن به آن دسته از خانه هایی گفته می شود که قبل از تکمیل شدن و قبل از اینکه بتوان در آن سکونت داشت به فروش می رسد پیش فروش گفته می شود و به املاکی که قبل از تکمیل و آماده شدن خریداری شود ، پیش خرید گفته می شود .

پیش فروش یا پیش خرید
پیش فروش یا پیش خرید

لزوم دانستن مسائل حقوق پیش فروش آپارتمان

دانستن مسائل حقوقی پیرامون پیش فروش آپارتمان ضروری می باشد زیرا این موضوع از جهت حقوقی و از نظر تعداد در قراردادهای پیش فروش آپارتمان و از نظر تنوع تخلفات در این قرار دادها ممکن است دارای مشکلاتی باشد که در کمتر موضوعی این مسائل وجود دارد .

به دلیل اینکه ملک خریداری شده قابل رویت نیست که خریدار بتواند تمامی امکانات خانه را بررسی نماید و یا اینکه با قید عبارت  ” ملک به رؤیت خریدار رسید و وی از کلیه کم و کیف مورد معامله اطلاع دارد ” می تواند از فروشنده سلب مسئولیت نماید ، کلاهبرداری ها در این موضوع را افزایش داده است . قرارداد خانه پیش فروش زمانی نوشته می شود که یا هنوز خانه ای وجود ندارد و یا اینکه خانه هنوز تکمیل نیست به همین دلیل تنظیم قرارداد اصولی و دقیق برای این معامله بسیار ضروری و واجب می باشد .

برخی از بندهای شروط قرارداد می تواند از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری نماید . بنابراین باید در تنظیم قرارداد خانه بین طرفین دقت بالایی داشت و توافقات به هیچ عنوان به صورت شفاهی بیان نشود به دلیل اینکه هر برداشت از توافقات می تواند متفاوت باشد و در نهایت منجر به ایجاد اختلاف شود . بنابراین تمامی شرایط قرارداد و توافقات باید به صورت مکتوب باشد و به امضای طرفین قرار بگیرد .

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.